10+1=12. SkyWay läheb kümnendalt etapilt otse üle kaheteistkümnendale
  1. aprillil 2018 kell 23:59 (MSK) läks SkyWay ettevõtete grupp üle uuele, kaheteistkümnendale arenguetapile. 11 etappi 15-st on kaks kolmandikku teest – see on hea võimalus “sünkroniseerida kellad” ja anda hinnang kõigele, mis tänaseks päevaks tehtud. Mis peamine – üksteist etappi on läbitud plaani edestavate näitajatega ning ületasime ühekorraga nii kümnenda, kui ka üheteistkümnenda etapi, kuigi nii jõuline sündmuste areng ei olnud kavandatud. Vääramatud jõud, uued asjaolud, erakorralised otsused – selle kõigega tuli loomulikult rinda pista. Palju on muutunud, kuid muutused käivad käsikäes liikumise ja arenguga.

Tänapäeva majandus kujutab endast ettenägematute sündmuste voogu, kus on võimatu midagi ette planeerida. Kui varem kehtis majanduses viisaastaku plaan, siis täna on praktiliselt võimatu midagi nii pika aja peale ette kujutada ja rakendada.

SkyWay peakonstruktor Anatoli Junitski kommenteerib tänapäevast äritegevuse planeerimist järgmiselt: “Mitte ükski plaan ei toimi vastavalt joonisele, kavale – see on vektoriaalne liikumine. Edasi liikumisel tuleb ette nii vastutuult, tormi, kui rahet, mida ükski plaan ette näha ei suuda. Samas plaan on plaan ning ei ole mõistlik usaldada ettevõtteid, kes pidevalt oma vanu plaane üle vaatavad. Need on võltsettevõtted. Täiendame kondikava ja selgitame kõike ettevõtete grupis toimuvat, kuna üks meie peamistest eesmärkidest on läbipaistvus. 15 etapi puhul ei ole mõjuriteks vaid orienteeruvad kuupäevad, mis tulenevalt vääramatust jõust (näiteks Leedust ümberasumine) tahes tahtmata nihkuvad, vaid ka rahastamine, mis oleneb investeerimis-kliimast. Usume, et plaane muuta tarvis ei ole, inimestele tuleb selgitada, miks teeme kavandatust rohkem, seejuures väiksema summa eest, tõsi, pisut hiljem. Nii on ausam. Seisame äris õigluse eest.”

Maailmas, kus 99% äridest ei ela üle esimest viite tegevusaastat, on läbipaistvus edu võti. Organisatsioon läbib igal aastal finantsauditi. See viidi SkyWay ettevõttes “Trossrööbastehnoloogiad” (ЗАО «Струнные технологии») läbi edukalt 2015.2016. ja 2017. aastal. Volitatud organisatsiooni poolt esitatud hinnangu kohaselt peegeldab ettevõtte “Trossrööbastehnoloogiad” raamatupidamisaruandlus kõikides olulistes aspektides usaldusväärselt ettevõtte finantsseisundit kõikidel etappidel.

Plaanid, plaanid…

Tänasel päeval ei ole harulduseks mistahes suurusega äri puhul edasilükatud tähtajad ja alusetud lubadused – tegemist on üsna mõistetava normiga. Ühelt poolt peab äritegevus olema investoritele ligitõmbav, mis tähendab suuri lubadusi, teisalt aga on ilma konkurentsivõimelise tooteta võimatu turgu hõivata ning võimalus kaotada oma äriline maine on väga suur.

Tühjade lubaduste meister on ettevõte Tesla. Elektriautode turuliider ja kõige lootustandvam uustulnuk autoehituses on oma ostjates ja investorites juba mitu korda pahameelt esile kutsunud, lükates edasi esitlusi ja muutes plaane. Näiteks 2017. aasta juulis teatas Elon Musk ettevõtte aktsionäridele, et Tesla on võimeline aasta lõpuks väljutama 20 000 Model 3 autot nädalas. Tegelikkus oli oluliselt tagasihoidlikum – siiani on konveierliinilt tulnud kõigest 8180 “kolmekat”. Ja see ei ole esimene kord, kui Tesla teeb aktsionäridele ebameeldiva üllatuse – näiteks 2016. aasta oktoobris, rääkis Musk, et ei Tesla ega ka Solar City ei vaja enam lisainvesteeringuid. Kuid juba 2017. aasta augustis vajas ettevõte lisaks 1,8 miljardit $.

Teised tehnoloogiaettevõtted ei saa samuti stabiilsusega uhkeldada – mis teha, selline on majanduse olukord. Hoolimata kõigist lubadustest, vallandas Microsoft 1850 inimest, mis põhjustas Soome valitsuse kriitikat, kuna riigis kaotas töö 1350 inimest. Ilmselt märkimisväärseima lühikese elueaga lubaduse andis Google 2005. aastal – ettevõte põhiblogis räägiti, et otsingumootoris ei ilmu iial reklaami. Google oli reklaamivaba kaheksa aastat. Kuidas on asjalood praegu, saate hõlpsasti kontrollida, proovides midagi guugeldada.

Väiksemate ettevõtete jaoks on olukord veelgi hullem – investeerimisettevõte Cambridge Associates jälgis ajavahemikus 1990. kuni 2010. aastani rohkem kui 27 tuhande idufirma tegevust ning jõudis järeldusele, et kõigest 21% ettevõtetest olid suutelised oma investorile nende investeeringud tagastama, rääkimata mingist kasumist. Kui rääkida kõige moodsamast ja kõrgema tõhususega investeerimissuunast – ICO, siis avaneb veelgi hirmuäratavam pilt: 418 projekti 902-st 2017. aastal Tokendatas registreeritud projektist suleti krüptovaluuta esmase pakkumise staadiumis või pisut peale seda.

Majandus ja edu  

Ülemineku eelõhtul andis SkyWay looja Anatoli Junitski põhjaliku intervjuu, mida ta viimasel ajal teeb vaid eriti oluliste sündmuste puhul. Meie kõigi jaoks on tähtsaim see, et ettevõtete grupi 2014. aastal seatud kasvuvektorit on rangelt järgitud, hoolimata Leedust Valgevenesse ümberasumisest tulenenud kõikumisest, vastu töötavast meediast ja maailmamajanduse hetkeolukorrast.

Tehtud on palju plaanivälist, mõned asjad on tehtud kiiremini. Kerge linnatrassi loomisega alustati juba seitsmendas etapis. Loodi unibaik ja 18-kohaline unikar, ettevõtete grupp omandas tootmisüksuse, kus toodetakse ratasmootoreid ja mootoreid, välja on töötatud konteinerveosüsteem ning juba on kavas 48-kohalise unibussi sertifitseerimine ja ülikiire transpordi esitlemine.

Vaatamata projekti ebapiisavale rahastusele ja nii riigi, kui ka maailma keerulisele investeerimiskliimale on edukalt läbitud üksteist etappi.

Kulutatud on kavandatust vähem ja tehtud rohkem.

TaevaTee.ee soovib Õnne ja jätkuvat Edu kõigile SkyWay investoritele!

Originaal: https://skyway.capital/et/novosti/kaks_kolmandikku_teest_11_skyway_arenguetappi/

 

%d bloggers like this: