20. oktoobril osales UST, Inc. peakonstruktor Foorumil, mis toimus Dubais suurima innovatsioonivaldkonna näituse GITEX raames. Kõne põhiteemasid kajastasid väljaande The National ajakirjanikud artiklis.

Anatoli Unitsky ettekanne oli pühendatud Planeediülesele Transpordivahendile (PÜT), mis võimaldab viia ohtliku tootmise kosmosesse. Oma mõtet kirjeldas insener järgmiselt:

«Peame suunduma kosmosesse, aga mitte mingisuguse põhimõtte pärast. «…» Kõik meie probleemid Maal on loodud tööstuse poolt. Elektri- ja keemiatööstus tuleb meie biosfäärist eemaldada. «…» Ainus koht, kuhu see viia, on Maast 300 km eemal».

PÜT on üks esimestest Anatoli Unitsky arendustest. Just tänu temale tõstis pead trosstranspordi tehnoloogia, mida katsetatakse hetkel UST, Inc. keskuses Sharjahis. Projektiteemaline teave on saadaval ka näitusel EXPO 2020 Dubais.

The National ajakirjanikud märkisid ka , et trosstransport liigub mööda maapinna kohal kulgevat ülitugevat trossrelssi, mis on kinnitatud vahetugedele. See võimaldab sõidukitel kiirendada linna siseselt kuni 150 km/h ja linnadevaheliselt kuni 500 km/h. Sellise süsteemi rajamine maksab palju vähem kui metroo ehitamine.

Erinevalt trosstranspordist on PÜT oluliselt laiaulatuslikum projekt. Anatoli Unitsky nendib, et selle juurutamine nõuab märkimisväärseid kulusid ja paljude riikide koostööd. Ent tulevikus hõlbustab kõnealune tehnoloogia kaupade orbiidile toimetamist ja muudab kosmosereisid kättesaadavamaks:

«Tööstust on alati tarvis, seega vajame süsteemi, mis võimaldaks liikuda kosmose ja Maa vahel. «…» Rakete kasutada ei saa, kuna need kannavad üksnes kuni 500 tonni lasti aastas. «…» Tootmise kosmosesse viimiseks peame olema võimelised transportima sinna miljon tonni materjale».

«Hetkel maksab kosmonaudi kosmosesse saatmine maksab ligikaud 30 miljonit USD. «…» Kui ehitame PÜT, hakkaks pilet kosmosesse maksma vaid 100 USD».

Anatoli Unitsky kõne foorumil GITEX 2021:

Investeeri SkyWay arendamisse ja võida SkyWay edust!

 

AVA ENDA TASUTA VEEBIKONTO

%d bloggers like this: